„A meleget ugyan nem a zöldek csinálták, azonban az, hogy hosszú évek kitartó munkájával elérték, hogy a nyaranta mindig rendkívül forró, középső területein pokoli sivataggal megvert Ausztrália erdeit és bozótosainak alját az elhalt növényzettől még véletlenül se tisztogassa az ember, mert annak olyan természetesnek kell lenni, ahogy azt a Jóisten rosszkedvében megteremtette, az ő bűnük.”
Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője
Pompás érvelés! Az egyik legjobb ebben az évben. Csak így tovább!
Bencsik szerkesztő úr ökológia ismeretei nagyjából olyan alaposak lehetnek, mint amellyel a Mátrai hőerőmű rendelkezik. Utóbbi természetesen nem szerkeszt újságot, viszont Bencsikhez hasonlóan rengeteg káros anyagot bocsát ki magából.
Lelkes munkásőr, illetve ifjú kommunista korában Bencsik úr (akkoriban még elvtárs) biztos járt valamiféle erdőben, ahol fáradhatatlan harcostársaival egyetemben, több ezer hektáron gereblyézték össze azt az avart, melyet felelőtlen erdészek előtte szanaszét szórtak. Talán innen ered bölcs meglátása, amely arra is utalhat, személyében nem egy túlságosan bölcs elmét, csupán egy rendkívüli alkalmazkodó-képességgel rendelkező emberi létformát tisztelhetünk, akit kellő mennyiségű anyagi juttatás segítségével bármely politikai rendszer könnyedén felvásárolhat, legyen az akár a legaljasabb prototípusok közül való is. A bayeri jelzőket hagyjuk meg a magukat keresztény-konzervatívnak hazudozóknak. A dehumanizáció gyakran csap át lelketlen öldöklésbe. Bencsik András tehát ember, csak ostoba. Amit leírt óriási esztelenség, amely már bűn.
Ennyi erővel bátran kijelenthetnénk azt is, az a sajnálatos tény, miszerint a déli félteke szárazföldi része hatalmas területeken lángokban áll, legfőképpen arra vezethető vissza, hogy a szemét zöldek miatt, felelőtlen módon, még nem irtották ki az ott található összes erdőt. Ez persze nem lesz örökké így, ha szorgos kezek eltávolítják az Amazonas környékéről az ott felgyülemlett éghető anyagokat, legfőképpen a fákat, cserjéket, valamint az időzített bombaként ott hagyott talajszintet.
Látott már valaki megfékezhetetlen erdőtüzet a Szahara kitűnően égés- és hőálló homokdűnéin? Nem? Akkor mire való az a nagy hiszti, amit a liberálisok csapnak maguk körül, Soros György és a háttérhatalmak megbízásából?
A Föld ökoszisztémája szerencsére nem nagyon olvas Demokratát, mivel rögtön elsírná magát. Sokan vannak ezzel így.
A Fidesz propagandagépezete nem tud normális érveket felhozni a klímaváltozással kapcsolatban. Akarják is, mert a köztársasági elnök elkötelezett környezetvédő, meg nem is akarják, mert annyira azért nem, hogy tegyen is valami érdemlegeset. Szóval lökdösik ide-oda a témát. Össze-vissza beszélnek, jópofiznak, mint szegény Sas Jóska. Legalább egy olyan szakértőt keríthetnének végre maguknak, aki képes különbséget tenni a klíma és az időjárás fogalma között. Jóval olcsóbban be lehet szerezni egy ilyesmit, mint magát Bencsik főszerkesztőt, nem is beszélve a hiperagresszív Schmidt Máriáról.
Az emberi tevékenység a Földdel kapcsolatban nagyjából olyasmi lehet, mintha egy bonyolult szerkezetet szeretnénk szétszedni kellő magabiztossággal, de rendkívül szerény tudással.
Egyesek már túljutottak azon, a XIX. században oly népszerű szemléleten, miszerint végre tökéletesen leigázzuk a természetet, aztán azt csinálunk vele amihez csak kedvünk van.
Teljesen igazat adok azoknak, akik azt tartják, az emberi tevékenység bolygónk szempontjából elhanyagolható. Mióta is garázdálkodunk rajta? 40.000 éve? 4 milliárd év alatt – ami elképzelhető, hogy több –, amióta az élet megjelent a bolygón, nagyobb katasztrófákat is túlélt a Föld, mint Bencsik főszerkesztő munkássága, valamint praktikus alakváltásai.
Az ökoszisztéma az emberiséget is túl fogja élni, ehhez mindössze ki kell halnunk. Ez már többször majdnem bekövetkezett. Akit ez a téma érdekel, nézzen utána mi is az a palacknyak-effektus (bottleneck-effect). A Bencsik-Bayer-Schmidt Mária trió persze bármikor liberális hisztinek nevezheti ezt is, de tudományos szempontból megállapításaik teljes mértékben elhanyagolhatóak. Semmi közük a természettudományokhoz, csak kényszert éreznek arra, hogy olyanba is belepofázzanak, amiről halvány lila gőzük sincs.
A klíma kutatása viszonylag fiatal tudomány. Rengeteg megválaszolatlan kérdést tartamaz, olyan is akad ezek között, amire valószínűleg soha nem is fogunk választ kapni. Bolygónkon – ami nem a mi tulajdonunk – a ciklusok több ezer évet is felölelhetnek, pontos adatokat pedig csupán pár száz éve gyűjtünk. Különböző mintákból próbáljuk összerakni azt, vajon mi is történhetett. A vizsgált terület fizikailag is hatalmas, ráadásul rendkívül összetett.
A klímasemlegességgel az a legnagyobb probléma, gyakorlatilag fogalmunk sincs arról, az emberi tevékenység milyen mértékben járul hozzá a változásokhoz. Miként legyünk jó fiúk, ha azt sem tudjuk mi tekinthető rossznak? Ha mókázunk, például erdőt irtunk, vajon ez után mennyi év kell egy esőerdőben a klimax állapot visszaállására? A kutatók ilyesmikre keresik a választ, nem arra, hogy mennyiben befolyásolja mindez a politikusokra leadott szavazatokat. Azt nagy ívben leszarják. A politikusok pedig őket. Az emberiség kihalásával kapcsolatban tehát optimistán tekinthetünk a jövőbe. Valószínűleg szép lassan fog bekövetkezni és nem lesz könnyű vágta. Ha kellőképpen ügyesek vagyunk, egy kicsit gyorsíthatunk a dolgon.
Mi lennénk a világ urai? Esetleg valamelyik aktuális „Brit Birodalom”? Ennyire ne bízzunk meg magunkban.
Az erdőterületek nagysága 2005-ben 3.952 millió hektár volt. Azóta sikerült egy kicsit lefaragnunk belőle. Jó nagy gereblyére lenne szükség ahhoz, hogy az elhalt növényzetet eltávolítsuk ezekről a potenciális tűzforrásokról. Ezzel ráadásul szétdúlnánk az ott található élőhelyeket, kiirtanánk az élőlények nagy részét. Csupa nemes, hasznos cselekedet.
Erózió, defláció, diverzitás. Jelentenek valamit ezek a szavak Bencsik, megbízott pártszolgálatos számára? Ezeket is csak hisztériakeltés miatt tanulmányozzák a pénzzel dugig teletömött, aljas kutatók, ahelyett, hogy a magyarok őseit kutatnák szerte a nagyvilágban?
A Föld ezek szerint csupán egy hatalmas park, melyből el kell távolítani az elhalt növényzetet, hogy kényelmesen, biztonságosan sétálgathassunk benne? Ez is egy szemlélet, bár kissé primitívnek tűnik. Ez utóbbi tulajdonság manapság igencsak kifizetődő.
Apropó, Herr Bencsik, Chefredakteur! A meleget hogyhogy nem a zöldek csinálták? Ilyenkor ők is fűtenek valamivel.
A főszerkesztő úr figyelmét valaki felhívhatta volna arra a nem elhanyagolható részletre, Ausztráliában jelenleg nem meleg, hanem hőség van. A kettő nem ugyanaz.