Az EU önmagát mentheti meg Ukrajna megmentésével
"Putyin pénzügyi terroristának nevezte és a terrorista törvény alapján, elfogatóparancsot kért Soros Györgyre, a magyar származású milliárdosra. Putyin nem engedni, hogy kiárusítsák a hazáját, és az NWO, Új Világrend markába kerüljön! Ezért elrendelte, hogy egy nemzetköz elfogató parancsot adjanak ki Soros György ellen, akit rajtakaptak, hogy pénzügyi segítséget akart küldeni azoknak, akiket ellenzéknek hívnak Oroszországban, és akik nemrég néhány tízezer embert az utcára vittek, hazugságokat bebeszélve nekik a választási csalásokról. Ettől kezdve mister Sorosnak nem sok játéktere marad, hogy folytassa a piszkos játékait, mely térdre kényszerítette az egész világ pénzügyi rendszerét, folyamatosan együttműködve Rothschild-al és Rockefeller-el." (Forrás: Stampa Libera)
Vlagyimir Putyinnak ezt a beszédét hivatalosan 2012 februárjában tették közzé az orosz hatóságok. A konfliktus Soros és Putyin között azonban sokkal régebbi eredetű. Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat, az FSZB (Федеральная служба безопасности Российской Федерации) rengeteg dezinformációt terjeszt a volt szocialista országokban Soros alapítványaival, és úgy általában a civil szervezetekkel kapcsolatosan. Kivéve persze az oroszbarát CÖF-öt. (Lásd Bayer Zsolt: Levél Vlagyimir Putyinnak)
Soros a volt Szovjetunióval is összeütközésbe került, mivel jelentős segítséget nyújtott a lengyel Szolidaritásnak és a Csehszlovák Charta 77-nek. Nemcsak Orbán Viktort, hanem a Kaczyński fivéreket is támogatta.
Putyin 1985-ben végezte el a KGB-iskolát, majd, Drezdában, a Barátság Házának lett igazgatója.
A 2003-as grúziai rózsás forradalomban kétségtelenül nagy szerepe volt Soros alapítványának, aminek győzelme elég sok bosszúságot okozott Moszkvánk. A forradalom karizmatikus vezetőjét, a nyugatbarát Mihail Szaakasvilit autoriter stílusa miatta sok bírálat érte, de visszaszorította a korrupciót és jelentősen fejlesztette az ország gazdaságát és infrastruktúráját. Szaakasvili jelenleg már ukrán állampolgár, és az Odesszai Területi Állami Közigazgatási Hivatal vezetője. Ebből a tényből pompás összeesküvés-elméletet lehet fabrikálni, de a volt grúz elnök életútja ennél jóval összetettebb.
A magyarországi kormányzati propaganda erősen oroszbarát. A 2013. november 21-én Kijevben, a Függetlenség terén kitört forradalmat (Euromaidan), a sajtó szimpla zavargásoknak, Petro Prosenko megválasztását pedig puccsként állították be a lapok. Ez nagyjából egyenértékű azzal, mintha az ukránok kijelentenék, hogy 1956. október 23-án Magyarországon ellenforradalom volt.
Az megmozdulás hátterében az állt, hogy tiltakozás tört ki az oroszbarát Viktor Janukovics elnök azon határozata ellen, hogy felfüggeszti a társulási megállapodás aláírását az EU-val. Február 22-én eztán Janukovicsot bizalmatlansági indítvánnyal távolította el az Ukrán Parlament. Még a saját pártjának több tucat képviselője is ellene szavazott. Ezt puccsnak nevezni elég egyértelmű dezinformáció.
Soros György tényleg elég sokat tett azért, hogy a Kreml fő ellenségévé váljon, ugyanis nyíltan támogatást nyújtott Grúziában, Ukrajnában az emberi jogi és demokratikus civil szervezeteknek. Oroszország számára az a legkellemetlenebb, hogy mind Grúzia, mind Ukrajna NATO csatlakozásra váró állam. Soros később figyelmeztetett arra is, hogy Oroszország Ukrajna elleni támadása közvetett módon az Európai Unió és az általa képviselt demokratikus eszmék ellen irányult.
Oroszországban nem volt olyan nagy teljesítmény leleplezni a titkos tevékenységét, mivel nyílt alapítványokat működtetett. Soros 2014 novemberében "Wake Up, Europe" címmel egy elég hosszú írást tett közzé, melyben többek között azt írta: "Oroszország Európa lényegére jelent veszélyt. Sem az európai vezetők, sem a polgárok nincsenek tisztában azzal, hogy mekkora ez a kihívás, és hogyan is kellene válaszolni arra." (Forrás: Wake Up, Europe)
Putyin soha nem fogja elfelejteni azt, hogy a Nyugat, Juscsenko támogatásával megakadályozta az általa tervezet integrációt, az Egységes Gazdasági Övezet (JEP) nevű posztszovjet szövetséget. Ebben Belorusszia, Ukrajna, Oroszország és Kazahsztán vett volna részt. Putyin rendkívül intelligens, soha nem felejt és elég nagy benne a a revansvágy.
Amikor Putyin megtámadta Ukrajnát az Európai Uniónak határozottan be kellet volna avatkoznia a fegyveres konfliktusba. A NATO elvileg hadat is üzenhetett volna Oroszországnak. Az 1994-es budapesti szándéknyilatkozat elfogadása után Ukrajna leszerelte a nukleáris fegyverarzenálját, és a Nyugat ígértet tett arra, hogy ennek fejében biztosítja az ország területi integritását. Ezt a szerződést Oroszország is aláírta, amit Putyin minden különösebb gátlás nélkül megszegett. Az Európai Unió szankciói tehát nem egy titokzatos háttérhatalom döntésén, hanem ezen a "Budapesti Memorandumon" alapulnak.
Ha azonban Putyin elkezdi piszkálgatni Észtországot, Lettországot és Litvániát az ott élő orosz kisebbség védelme érdekében, azt már nem lehet szankciókkal megúszni, mivel ezek az országok 2004 óta NATO tagok. Ezt a védelmet ott élő orosz kisebbség sem nagyon szeretné.
Putyin taktikát változtatott. A Nagy Oroszország kovácsolta Nyugat-ellenes frigy, amely Magyarország, Szlovákia és Csehország között jött létre, az Európai Unió, a NATO gyengítését és így Oroszország érdekeit szolgálja. Ez a legfőbb oka annak, hogy az Unió képtelen volt szervezetten és emberségesen megoldani a menekültválságot. Valaki állandóan a nemzeti integritására hivatkozott. A tragikomikum határát súrolta, ahogy a menekülteket - orosz segítséggel - szépen beutaztattuk Nyugat-Európába, miközben rengeteg pénzt zsaroltunk ki Magyarország védelme érdekében.
A Nyugat-ellenes tengelyhez csatlakozik még a hagyományosan oroszbarát Szerbia is. Jarosław Kaczyński Putyin számára nehéz dió. A PiS elnöke ugyan lelkes és elkötelezett euroszkeptikus, de Lengyelország, Magyarországgal ellentétben, egyáltalán nem bízik meg Putyinban és nincs sok kedve visszatérni a Birodalomba. Oroszországot, illetve az FSZB-t teszi felelőssé fivére, Lech Kaczyński, 2010-es szmolenszki haláláért is. A lengyeleknél az oroszbarátság amúgy is felér egy politikai öngyilkossággal. Nálunk dicsőség és elismerés jár érte. (Lásd: Szaniszló Ferenc és Bogár László misztikus performanszait)
A külföldön emigrációban élő oroszok több alkalommal figyelmeztették már a Nyugatot Putyin terveire, melyben ki akarja terjeszteni a befolyását Ukrajnára, a Balti Államokra és a volt szocialista országokra. Soros támogatja Putyin Nyugaton élő bírálóit, ami miatt hevesen támadják is őket. Soros ezzel is sérti Putyin érdekeit, amit a súlyos belpolitikai és gazdasági gondokkal küzdő Oroszország nem engedhet meg magának. (Forrás: En busca de la Europa perdida)
Oroszországban mérhetetlenül nagy a nyomor, hatalmas mértékű az alkoholizmus, ami ellen Putyinnak is tennie kellett valamit, mivel vészes mértékben kezdett fogyatkozni az ország lélekszáma. Idővel az oroszok egyszerűen halálra itták volna magukat. (A férfiak várható életkora, 55 év volt. Nagy nehezen sikerült a gigantikus vodkafogyasztást kevésbé hatékony alkoholforrások irányába terelni. Ezt tényleg hatalmas tett volt Putyin részéről.) Az oroszok rettenetes körülmények között élnek, de ennek ellenére nagyon sokan istenítik az orosz elnököt. (Forrás: Steven Seagal az oroszok oldalán harcolhat az alkoholizmus ellen)
Egy kiegyensúlyozott tájékoztatással rendelkező ország miniszterelnöke nem engedhetné meg magának azt, hogy orosz érdekeket szolgáló dezinformációkról fecserésszen nagy nyilvánosság, ráadásul bölcs tudósok előtt. A háttérhatalmakról szóló ostobaságok, melyeket Szaniszló Ferenc, Bogár László, Orbán Viktor terjeszt, természetesen mindenhez értő és lelkes közönségre találtak. A magyarok nagy része nem beszél semmilyen idegen nyelvet, kizárólag a magyarországi médiára van utalva, így nagyon könnyen befolyásolható. Nem ellenőrzik le a hírek hitelességét, inkább kocsmai szintű elméleteket gyártanak önmaguk szórakoztatására. Az állami televízió már több alkalommal belefutott abba a kellemetlenségbe, hogy olyan dolgokat közöltek, amiről később kiderült, hogy hamisítvány vagy hazugság. A lényeg persze az volt, hogy a hamis hír elterjedjen. Ez bizony nem volt szép dolog a részükről, jegyezhetjük meg tisztelettel és sűrű bocsánatkérések közepette.
A szíriai háborúról, Bassár-el Aszad elnök kegyetlen rezsimjéről, az Iszlám Államról, megdöbbentően hiányos ismeretekkel rendelkezik a lakosság. Számtalan fegyveres csoport, szövetség, vallási alakulat, terrorista csoport vesz részt ebben a kegyetlen harci játékban. A legnagyobb gond ebben a konfliktusban az, hogy a szövetségi rendszerek szinte naponta változnak. Az ott folyó konfliktus irányíthatatlanná vált. Putyin a térségben, az általa végrehajtott nagyszabású és sikeres haderőreform után, látványos hadgyakorlatot tart. Most tesztelik a újonnan kifejlesztett fegyvereiket, amik néha emiatt aztán rossz helyre csapódnak be.
A mítoszokkal ellentétben, a menekültek nagy része sem Európát özönlötte el, hanem Törökországot és Görögországot. Törökországban ebből a 2,2 millió emberből ráadásul csak a töredékük, kb. 350 ezer ember él táborokban, a többi valahol az országban, nagy részük Isztambulban található. Erdoğan, ha akarná sem tudná őket - Soros György sötét és álnok tervei szerint- Európába vezényelni. Ez merő ostobaság. (Folyamatosan frissülő adatok: Syria Regional Refugee Response)
Erdoğan ráadásul a barátunk, és szerinte is a Nyugat áll az őt ért támadások mögött, pont úgy, ahogy azt Orbán Viktor terjeszti büszkén magáról. A török elnök most egy kicsit összeveszett ugyan Oroszországgal, de ez bevett szokás kezdő birodalomépítők között. "Köztudott, hogy jó a kapcsolatunk Oroszországgal, de, ha Oroszország elveszít egy olyan barátot, mint Törökország, amellyel számos téren együttműködik, akkor sokat fog veszíteni, és ezt tudnia kell" - hangsúlyozta Erdoğan Brüsszelben egy sajtótájékoztatón, amelyet a belga kormányfővel közösen tartott, 2015 októberében.
Putyin az Oroszországban és Kelet-Európában hagyományosan kedvelt antiszemitizmust is nagyon ügyesen használja fel. Groteszk módon tényleg létezik egy háttérhatalom, de nem láthatatlan és nem misztikus. Magyarországon egészen jó a sajtója. Konkrétan Putyin birodalmi törekvésiről van szó. Azt természetesen be kell látni, hogy maga a demokrácia Kelet-Európában hatalmas vereséget szenvedett. A szovjet uralom alól felszabadult országok lakossága csalódott, mivel legfőképpen a jólétet és a bőséget várták el a demokráciától. Ez meg nem nagyon jött össze. A putyini mintát követő rendszerek hatalmas támogatottságra tettek szert egész Kelet-Európában, ami Oroszország és legfőképpen Putyin győzelmét vetíti előre. Ezen Soros György persze szeretne, de a jelek szerint nem nagyon tud változtatni.
Jellemző az is, hogy az állami sajtó a Bukarestben az észak-atlanti szövetség közép- és kelet-európai államfői értekezletéről legfőképpen Áder János semmitmondó beszédét emelte ki. Valahogy kissé elsikkadt az, hogy a „Szövetségesi szolidaritás és megosztott felelősségvállalás” című bukaresti közös nyilatkozat szerint az aláírókat továbbra is erősen aggasztja Oroszország agresszív fellépése, és úgy vélik, Moszkvának vissza kell térnie a nemzetközi jog és vállalt kötelezettségei betartásához ahhoz, hogy a NATO és Oroszország között helyreálljon a kölcsönös bizalmon alapuló viszony." A balti államok és Fehéroroszország már komolyan aggódnak, pedig Lukasenka elnök elég határozott személyiség és szintén gyűlöli a demokráciát. (Forrás: Los países del Este y los bálticos se unen en la OTAN frente a Rusia)
Ez is azt mutatja, hogy mennyire ellentmondásos Kelet-Európa szerepe a Nyugat és Oroszország közötti konfliktusban. A sátáni Egyesült Államok, már az ukrán-orosz konfliktus kezdetén is keményen követelte azt, hogy Oroszország tartsa be a vállalt kötelezettségeit. Lehet, hogy ebben nagy szerepe volt Soros Györgynek, de erről akkor valaki szerezzen konkrét bizonyítékokat. Mítoszokra, városi legendákra, összeesküvés-elméletekre, ostobaságokra nem lehet egy egész régió sorsát rábízni.
A Nyugat és Oroszország közötti konfliktus régóta folyik és nagyon jól dokumentált. A kormányzati propaganda ezt a konfliktust azonban úgy mutatja be, mint egy függetlenségi harcot a Nyugat gyarmatosító politikája ellen. Van egy ravasz, népszerű miniszterelnökünk, aki megpróbál valamiféle hintapolitikát folytatni. Putyin azonban egész más súlycsoportot képvisel, mint Orbán. Az ide-oda ugrálás végén eddig hazánk mindig hűségesen ottragadt a rossz oldalon.
A mostani V-4-es kormányok, illetve az általuk képviselt putyinizmus, valószínűleg akkor fog majd megbukni, amikor kiderül, hogy a Nyugattól való elszakadás ront a lakosság életkörülményein és szabadságjogain. Az emberek csalódni fognak és elkezdik majd számon kérni a most általuk oly mélységesen megvetett demokráciát. Nem biztos, hogy egy megerősödött Oroszország mellett ennek visszaszerzéséhez elég lesz egy bársonyos forradalom.
Képek: http://russiansandgod.tumblr.com/